ZABEZPIECZENIE LAKIERU

Utrzymanie lakieru w jak najlepszym stanie to jeden z najczęstszych
problemów każdego miłośnika motoryzacji. Powłoka lakiernicza jest bardzo
często narażona na uszkodzenia mechaniczne, kwaśne deszcze, soki z
drzew czy sól drogową, przez co stopniowo może tracić połysk i głębię
koloru, nie przykuwając już wzroku, a przecież na tym najbardziej nam
zależy!

Wybierz najlepszą ochronę dla siebie:

#1 WOSKI I SEALANTY

Woskowanie jest jedną z podstawowych metod zabezpieczenie lakieru. Wyróżniamy naturalne woski z dodatkiem carnauby i syntetyczne woski tzw. sealenty, które nadają lakierowi gładkości i połysku uwydatniając kolor lakieru. Wosk ułatwia mycie pojazdu oraz ogranicza przyleganie brudu,  posiada właściwości  hydrofobowe odpychające cząsteczki wody.  Chroni lakier przed warunkami atmosferycznymi do 3-5 miesięcy.

#2 POWŁOKI POLIMEROWE

Powłoki polimerowe to produkty syntetyczne stworzone na bazie polimerów. Ich wyróżnikiem w stosunku do wosków jest dłuższa trwałość, lepsza hydrofobowość oraz doskonały, syntetyczny blask lakieru pokrytego powłoką. Okres ochrony lakieru przed oksydacją, promieniami UV i innymi warunkami atmosferycznymi lakieru zabezpieczonego produktami tego typu to ok. 6 miesięcy.

#4 POWŁOKI CERAMICZNE

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru samochodowego to niesamowity połysk, a także łatwość mycia i usuwania zabrudzeń. Prawidłowo nałożona ochronna powłoka ceramiczna na lakier samochodowy skutecznie odpycha brud i wodę, zabezpieczając przed ptasimi odchodami, sokami z drzew oraz drobnymi zarysowaniami. Chemicznie wiąże się z lakierem, zapewniając utrzymujący się przez lata piękny połysk i głębię koloru. Ceramiczne zabezpieczenie lakieru samochodowego stanowi jedno z najtrwalszych sposobów ochrony karoserii i innych powierzchni.
Trwałość powłok ceramicznych aplikowanych na lakier to 1-5 lat. Wymagana jest okresowa konserwacja powłoki.